Logowanie

Co możesz zrobić dla zdrowia w dwa tygodnie?

 • Napisał 
 • Dział: Blog

Wyjazd na luksusowe wczasy zdrowotne może odmienić całe Twoje życie. Dla mnie był punktem zwrotnym. 

Mieszkając w naszym zachodnim dobrobycie oraz posiadając lokalne rozwiązania dla moich potrzeb było niewystarczające. 

Dlaczego? 

Wszechogarniająca komercjalizacja sposobu żywienia oraz sprzedaży żywności spowodowała, że w chaosie informacyjnym przestałem zdawać sobie sprawę z wagi tego co, jak, kiedy i gdzie jadałem. Do tego w razie jakiejkolwiek dolegliwości zawsze pod ręką była jakaś tabletka dobra na wszystko, czy to zapobiegawcza, czy lecznicza - efekt polityki koncernów farmaceutycznych. Nie zdawałem sobie sprawy z wagi profilaktyki. Począwszy od pomysłów na zakup żywności, czyli kiedy, gdzie, jak dużo, do wykreowania modelu Dobrego Życia, a więc takiego przemodelowania priorytetów, które pozwoliły mi zapomnieć czym była tabletka dobra na wszystko tudzież wizyta lekarska.

Lepiej być zdrowym…!

Czy wiesz, że Polska ma 45 uzdrowisk, a Ministerstwo Zdrowia obejmując licencją te uzdrowiska zaświadczyło o ich naturalnych walorach leczniczo-zdrowotnych?

Ja do niedawna nie wiedziałem. Często podróżując, zastanawiałem się, co takiego można zrobić dla swojego zdrowia, aby zastosować profilaktykę bądź wyleczyć jakieś swoje schorzenia czy też dolegliwości w naturalny sposób podczas pobytu w polskim uzdrowisku. W chwili kiedy wyniki badań wskazały, że byłem na skraju zdiagnozowania kilku chorób metbolicznych, poważnie wziąłem sobie do głowy temat zdrowia, a zwłaszcza profilaktyki, gdyż na tabletki w przyszłości nie miałem ochoty. Większość złych wyników wiązała się u mnie z otyłością, a ta z moim dotychczasowym stylem życia, dlatego postanowiłem znaleźć rozwiązanie poprzez chęć zrzucenia zbędnych kilogramów oraz nauczenia się zasad Dobrego Życia, a więc włączenia profilaktyki do dnia codziennego. Ponieważ zawodowo zajmuję się pilotowaniem wycieczek turystycznych po Europie, postanowiłem znaleźć najlepszy program odchudzający w Polsce połączony z edukacją profilaktyki i samego siebie popilotować na takie wczasy. Program, który znalazłem okazał się rewelacyjny, a efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania.  

W dwa tygodnie pozbyłem się 5.5 kg tkanki tłuszczowej, a do dnia dzisiejszego od czasu zmiany stylu życia na Dobre Życie, jest mnie już 26 kg mniej. Szybko odzyskałem siłę, energię, polepszyłem sprawność ruchową, a życie osobiste i zawodowe nabrało nowej dynamiki.

Co dobrego można uczynić dla siebie podczas 2-tygodniowych luksusowych wczasów w Polskim uzdrowisku?

Przede wszystkim możesz zaoszczędzić swój czas. Zamiast latami się leczyć, narzekać, żyć w bólu, faszerować się tabletkami, przyjeżdżasz do Polski i w dwa tygodnie, a w cięższych przypadkach do miesiąca pod nadzorem lekarzy specjalistów, poprawiasz swoje zdrowie i samopoczucie. Fizyczne i psychiczne. Wizytę u wielu specjalistów w uzdrowisku umawia się za np. 3 minuty poprzez jedno kliknięcie na klawiaturze w punkcie rezerwacji świadczeń. Polska jest bardzo nowoczesna. Zabiegi zdrowotne w naturalnych uzdrowiskowych warunkach są unikalne w skali świata. Na miejscu możesz skorzystać z konsultacji u lekarza o wielu specjalizacjach, który Cię zdiagnozuje i zaordynuje najefektywniejsze rozwiązania dla Twoich dolegliwości lub zamierzeń. Tacy specjaliści w Polsce to norma.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych, kierunkowych pobytów pakietowych oraz takie dobranie lub uzupełnienie pobytu dodatkowymi zabiegami, które sprawi, że Twoje założone cele zostaną w pełni zrealizowane.

Czy wiesz, że po dwóch tygodniach pobytu na luksusowych wczasach odchudzających możesz pozbyć się średnio 5 kg tkanki tłuszczowej oraz wyjechać znając zasady Dobrego Życia, a także czując się o 10 lat młodziej?

Pobyt możesz rozpocząć przede wszystkim robiąc sobie dokładne badania pod kątem wszelkich możliwych dolegliwości, podczas pobytu możesz znacząco poprawić swój stan zdrowia, a wyjeżdżając będziesz znać zasady Dobrego Życia, które zastosujesz dla swojego i bliskich dobra po powrocie do domu. 

Rozpocznij pobyt od szczegółowej diagnozy. Spotkaj się z lekarzem wielu specjalizacji. Omów swoje bolączki, problemy i dolegliwości oraz cele. W razie potrzeby otrzymasz skierowanie na dodatkowe badania specjalistyczne, które najczęściej są już wliczone w cenę Twojego pobytu. Specjalistyczne badania lekarskie będziesz mógł przejść jeśli nie w tym samym, to w następnym dniu.

Oto przykładowe wybrane badania w polskim uzdrowisku:

 • Badania lekarskie rozpoczynające i podsumowujące pobyt.
 • Badanie krwi - OB, CRP, Morfologia, Glukoza, Kreatynina, Lipidogram. 
 • Badanie składu ciała - analiza bioimpedancji elektrycznej BIA - Bioelectrical Impedance Analysis. 
 • Badanie postawy ciała i/lub stóp
 • Badanie densytometryczne DXA Total Body
 • EKG
 • Echo serca z konsultacją lekarską
 • Holter ciśnieniowy lub holter EKG
 • Próba wysiłkowa.

Lokalizacja polskich uzdrowisk w miejscach z unikalnym mikroklimatem posiadają właściwości leczniczo-profilaktyczne nie spotykane nigdzie indziej!

Woda i powietrze

Pierwiastki i minerały zawarte w wodach mineralnych i termalnych posiadają zbawienne działanie dla Twojego układu immunologicznego. Codzienne kąpiele w solankach połączone z okładami z borowiny, a także z seansami w komnatach do krioterapii potrafią zredukować lub pozbyć się długo istniejącego bólu.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu z dużą ilością jodków i bromków w połączeniu z kąpielami termalnymi w wodach solankowych i siarczkowych mogą pomóc pozbyć się astmy i alergii. U mnie po dwóch tygodniach ćwiczeń na świeżym powietrzu w połączeniu z codziennymi kąpielami solankowymi zniknęła alergia na żywność. 

Osoby z nabytymi dolegliwościami układu ruchu, po wypadkach, po operacjach w dwa tygodnie do miesiąca czasu mogą powrócić do stanu zdrowia niemal sprzed czasu nabycia tych dolegliowści. Polscy specjaliści w połączeniu z nauką i nowoczesną techniką i dostępnym sprzętem do rehabilitacji potrafią zdziałać cuda.

Z jakich specjalistycznych pakietów możesz skorzystać i co one zawierają?

Wszystkie pobyty rozpoczynają się od konsultacji z lekarzem.

Pakiet Luksusowe Wczasy Odchudzające: 5 posiłków dziennie, konsultacja z dietetykiem, badanie składu ciała BIA, edukacja dietetyczna, psychoterapia grupowa/indywidualna, badania laboratoryjne, aqua aerobic, Nordic Walking, siłownia, fat burning, latino aerobic, salsa, cza cza, bicze szkockie, masaż wodny na sucho, Caracalla - masaż podwodny z koloroterapią, kąpiel solankowa. 

Pakiet Zdrowy Kręgosłup: badanie postawy ciała, terapia manualna, masaż klasyczny, masaż podwodny automatyczny, okłady borowinowe, krioterapia, ćwiczenia dobrane indywidualnie, autoterapia, fizykoterapia.

Pakiet na Osteoporozę: badanie postawy lub stóp, badanie densytometryczne DXA Total Body, ćwiczenia dobrane indywidualnie, magnetoterapia, terapia manualna, masaż klasyczny, Nordic Walking, ćwiczenia na przyrządach, kąpiel solankowa.

Pakiet Kardiologiczny: EKG z opisem, echo serca z konsultacją lekarską, holter ciśnieniowy, holter EKG, badanie krwi - OB, CRP, Morfologia, Glukoza, Kreatynina, Lipidogram, próba wysiłkowa, trening kardiologiczny na cykloergometrze, gimnastyka krążeniowo-oddechowa, masaż klasyczny, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel wirowa konczyn dolnych i górnych, kąpiel czterokomorowa.

Pakiet dla Urody: badanie postawy ciała, ćwiczenia w basenie, masaż klasyczny, Caracalla - masaż podwodny z koloroterapią, masaż podwodny ręczny, zabiegi na twarz, zabiegi na ciało

Pakiet dla Aktywnych: terapia manualna, badanie postawy, badanie stóp, ćwiczenia czynne dobrane indywidualnie, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia na przyrządach, Nordic Walking, krioterapia ogólnoustrojowa lub krioterapia miejscowa, masaż klasyczny

Pakiet Antystresowy: ćwiczenia w basenie, Caracalla - masaż podwodny z koloroterapią, masaż wodny na sucho lub na fotelu masujacym lub na macie wibracyjnej, masaż refleksoryczny stóp, masaż twarzy, szyi i dekoltu z algami, zabiegi relaksujące na ciało, fototerapia antystresowa.

Dla wszystkich pakietów dostępne są kąpiele termalne w basenie solankowym, wstęp do zespołu saun i łaźni oraz inhalacje w kryształowej komnacie solnej, a także całodobowa pomoc lekarska w przypadku nagłych zachorowań

Aby zamówić szczegółowe informacje o jednym z dostępnych pakietów, a także jeśli interesują Cię zabiegi na Twoje dolegliwości nieopisane tutaj - skontaktuj się ze mną!

Jeśli chciałbyś pozbyć się dokuczliwych dolegliwości, nauczyć się zasad Dobrego Życia - odmłodzić się o 10 lat, polecam Ci luksusowe wczasy leczniczo-rehabilitacyjne w jednej z największych prywatnych klinik w Polsce, pod nadzorem lekarzy specjalistów, które odmieniły moje życie. Badania i pakiety można dobierać i elastycznie budować pod kątem wielu dolegliwości. 

Jeśli znasz kogoś, kto potrzebowałby zrobić coś dla swojego zdrowia np. zrzucić kilka funtów lub kilogramów, poleć mu ten artykuł i zachęć do udziału we wczasach leczniczo-rehabilitacyjno-profilaktycznych w Polsce. Oto dostępny termin: 25 listopad - 10 grudzień 2017. Zaplanuj czas dla siebie i zachęć bliskich! Zadzwoń do mnie po więcej informacji oraz aby zamówić szczegółową broszurę: Wojciech Wrona (416) 588-5855 lub napisz email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Następny artykuł: Po zdrowie do Polski cz. 15. Alergie - rodzaje i naturalne metody leczenia. Zapraszam Cię do lektury mojego Bloga.

Ostatnio zmieniany%AM, %01 %111 %2017 %01:%października

4°C

Ciechocinek, Poland

Mostly Cloudy

Humidity: 75%

Wind: 16.09 km/h

 • 20 Mar 2016 6°C 3°C
 • 21 Mar 2016 8°C 2°C