Logowanie

Motywacja, a zdrowy styl życia

 • Napisał 
 • Dział: Blog

Jak to jest z Twoją motywacją? W jednej chwili masz chęć zmiany całego niezdrowego trybu życia, już widzisz drogę, planujesz pierwsze zmiany, jesteś pełen energii, gdzieś tam już widzisz efekt i nagle przychodzi kryzys i załamanie. 

Ciężki dzień w pracy, wpływ pogody: brak słońca i chmury lub za dużo słońca i zbyt ciepło, przytłaczające obowiązki dnia codziennego, rodzina, która zawala Cię swoimi palącymi sprawami, są to przyczyny, które dodatkowo nakładając się na siebie, skutecznie odciągają Cię od realizacji zamierzonego celu. Mówisz sobie: to tylko dzisiaj tak, jutro już napewno “coś” zmienię. Nazajutrz jest podobnie. Do tego dochodzi, potrzeba natychmiastowego usunięcia usterki w domu lub pojawiająca się konieczność, większej kosztownej ronowacji domu. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej palących spraw. Mówisz sobie, że to tylko w tym tygodniu tyle spraw się naraz złożyło.

Ja też miewam chwile zwątpienia i kryzysu. Najczęściej po powrocie z kolejnej podróży. Zawodowo z grupami objeżdżam wiele krajów w Europie. Zajmuje to średnio dwa tygodnie. Przez ten czas nie jest możliwe dopilnowanie wszystkich pór posiłków w ciągu dnia, nie jest możliwe uprawianie ćwiczeń lub sportu. Co kraj to inna kuchnia. Nasz organizm zostaje zaskakiwany różnorodnością. Do tego ciepły klimat lub pora letnia także mają dodatkowy wpływ na nasz metabolizm. Po powrocie z innej strefy czasowej, przestawienie się zabiera kilka dni. Dzięki jednemu wyjazdowi może nastąpić wybicie z rytmu zdrowego stylu życia trwające nawet kilka tygodni. Motywacja w takiej sytuacji jest niska.

Kolejny w roku wyjazd na Kubę, bądź Karaiby lub wyjazd na camping, to nie tylko przyjemność, lecz także wybicie się z rytmu codziennych zadań i obowiązków. Chcąc dbać o swój zdrowy styl życia, częściej zwracajmy więc uwagę na zdrowotne aspekty podczas planowania podróży. Zamiast kolejnych wczasów w roku typu All Inclusive połączonych z obżarstwem i pijaństwem, lepiej wybrać się na wczasy, które przyniosą korzyści naszemu zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Wybierajmy unikalne miejsca, które oferują dobrodziejstwa lokalnego mikroklimatu.

Co jeśli znalazłeś się na etapie, w którym nic się nie chce, nie ma chęci do życia, jesteś nieszczęśliwy i ciężko jest Ci zmotywować się do codziennych obowiązków? Zmień swój stan jak najszybciej! 

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że osoby aktywne fizycznie są nie tylko zdrowe i pełne energii. Są również dużo lepiej zorganizowane, pewne siebie i pozytywnie nastawione do życia.

W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zrobić zakupy, to wsiadasz w wygodny samochód i jedziesz do supermarketu. Kiedyś wyglądało to całkowicie inaczej. Należało trochę się nachodzić, aby kupić to co sobie zaplanowaliśmy. Tak się dzieje, ponieważ ułatwiamy sobie życie.  W ciągu dnia mamy bardzo dużo opcji do wyboru. Wybieramy te, które są dla nas wygodniejsze. Przez, które oszczędzamy czas lub nie chcemy się zbytnio wysilać. Wybierajmy lepsze opcje dla naszego ciała - schody zamiast windy, spacer zamiast samochodu. Zbytnio rozleniwiliśmy się dzięki przywilejom, jakie daje nam dzisiejszy świat.  

Zdrowy styl życia to nie diety!

Zdrowy styl życia to przede wszystkim dobre wybory w codziennym życiu.

Jak się motywować?

Oto sposoby, które pozwolą Ci przełamać kryzys. Wracaj do nich w chwilach zwątpienia.

 1. Ćwiczenia powinny sprawiać Ci ogromną radość. Wykonuj je z zapałem i chęcią! Zmieniaj serie i układy ćwiczeń. Mając kilka rozpisanych zestawów, zmieniaj co jakiś czas wykonywany trening. Stanie się on nie tylko bardziej motywujący, lecz rezultat stanie się widoczny na wielu partiach Twojego ciała, nad którymi będziesz pracować. Wkładaj starania w wykonywane ćwiczenia. Unikaj ćwiczeń, których nie lubisz lub które Cię po prostu nudzą.
 2. Wyobraź sobie jak rewelacyjnie będziesz się czuć po treningu. Choć może być ciężko, ale wiesz, że dałeś z siebie wszystko. Ćwiczenia masz już za sobą, czujesz się wspaniale, masz świadomość spalenia wielu kalorii, osiągnięcia zamierzonego celu jakim było wykonanie treningu. Długotrwałe, intensywne ćwiczenia od 40-tej minuty, nie tylko zaczynają spalać tkankę tłuszczową, lecz również zaczynają uwalniać endorfiny, czyli hormony szczęścia, które spowodują u Ciebie dobry humor oraz świadomość, że możesz więcej i lepiej. Dzień od razu stanie się piękniejszy. Jeśli ćwiczysz z rana, nabierzesz chęci do działania na resztę dnia. 
 3. Pracujesz nad swoją sylwetką, chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej bądź wypracować więcej tkanki mięśniowej? Zacznij robić zdjęcia! Wyobraź sobie jak będziesz wyglądać po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń. Zrób zdjęcie i zważ się na początku swojej przygody. Po kilku tygodniach powtórz. Efekty będą widoczne natychmiast. Dzięki temu nabierzesz jeszcze więcej chęci i motywacji do dalszych ćwiczeń, pracy nad sobą i zdrowego stylu życia. Nic nie motywuje tak, jak widoczny efekt własnej pracy.
 4. Inni dają radę, więc dlaczego Ty nie mógłbyś zmienić swojego ciała? Ja w ciągu 2 tygodni pozbyłem się 5.5kg, a w ciągu 2 miesięcy 20kg tkanki tłuszczowej. Da się! Weź się do pracy!
 5. Każdy dzień mija bezpowrotnie. Każdy dzień to Twój czas! Zaplanuj codziennie choć godzinę dla samego siebie. Idealnie, czym więcej tym lepiej. Jeśli Twoje życie pozwala Ci, to trzy razy dziennie staraj się intensywnie ruszać! Wysiłek fizyczny jest skuteczną odskocznią od problemów i trosk dnia codziennego. Podczas treningu zapomnisz o tym, co wydarzyło się w pracy, domu, czy w życiu. Problemy znikają wraz z każdą kroplą potu, którą pozostawiasz na koszulce.
 6. Małe kroki sprawiają, że zbliżasz się do celu. Ważna jest systematyczność. Z czasem możesz zwiększać intensywność treningów. Bądź z siebie dumny i nie ukrywaj tego! Nagradzaj swoje sukcesy. W ten sposób nabierzesz większej motywacji do dalszej pracy.
 7. Zdrowo się odżywiaj. Stwórz swój własny idealny jadłospis, który będzie dopasowany do Twoich preferencji kulinarnych. W jadłospisie postaraj się uwzględnić dania w wersji zdrowej. Wprowadzając zdrowy jadłospis przyspieszysz osiągnięcie swoich efektów.
 8. Straciłeś kilka kilogramów? Ubyło jedno lub więcej oczek w pasku? Kup sobie coś ekstra! Nagradzaj się!
 9. Wracaj do starych zdjęć i rób na bieżąco nowe. W ten sposób kontroluj postępy! Widząc efekt pracy nad sobą nabywać będziesz coraz więcej motywacji do dalszego działania.
 10. Jeśli sam nie potrafisz zmotywować się do ćwiczeń, znajdź drugą osobę, która ma podobne cele. Ćwicząc wspólnie jednocześnie będziecie się motywować do dalszych postępów. Wspólne ćwiczenia mogą rozpocząć również zdrową motywującą rywalizację między sobą. 
 11. Poukładaj swoje priorytety. Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze. Postaraj się stworzyć rytuał ze zdrowego stylu życia. 
 12. Pamiętaj o wystarczającej ilości snu i jego odpowiedniej porze. Idealnie od godziny 22-giej. Zjedz ostatni posiłek najpóźniej 2 godziny przed udaniem się do snu.
 13. Jeśli przydarzy Ci się zawalić jakiś dzień lub którąś z części Twojego codziennego rytuału, pomyśl, jak wspaniale czujesz się, dzięki systematycznemu dbaniu o zdrowy styl życia. Postaraj się jak najwcześniej wrócić na zdrową ścieżkę.

Czasem łatwiej pomyśleć i powiedzieć niż zrobić. Dlatego ja osobiście dokonałem kilka zmian w priorytetach życiowych. Skończyłem z wakacjami All Inclusive. Dokonałem wyboru w kierunku luksusowych wczasów zdrowotnych. Samemu ciężko było mi w przeszłości zebrać większość “mądrości” razem, tak, aby zbudować swój zdrowy styl życia na codzień. Udało mi się to dzięki pobytowi na wczasach odchudzajacych w Polsce, kiedy to w dwa tygodnie ułożyłem plan na Dobre Życie. Od tamtej pory minęło wiele miesięcy. Kiedy pomyślę, jak wiele dobrego uczyniłem dla swojego zdrowego stylu życia od tamtych wczasów, postanowiłem, regularnie wracać kilka razy w roku w to miejsce. 

Zdrowy styl życia wymaga wiele wyrzeczeń, wiele planowania i zmian w dotychczasowych nawykach. Należy umiejętnie odnajdywać nowe pozytywne bodźce.

W październiku po raz kolejny lecę po zdrowie do Polski na luksusowe wczasy odchudzające. Odbywają się one cyklicznie, jeśli byłbyś zainteresowany, skontaktuj się ze mną, a chętnie przedstawię Ci szczegóły.

Wojciech Wrona jest organizatorem turystyki w Europie i proponuje zdrowotne pobyty w Polsce. Najbliższy termin luksusowych wczasów odchudzających: 25 listopad - 10 grudzień 2017. Zaplanuj czas dla siebie i zachęć bliskich! Zadzwoń do mnie po więcej informacji oraz aby zamówić szczegółową broszurę: Wojciech Wrona (416) 588-5855 lub napisz email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Następny artykuł: Po zdrowie do Polski cz. 19. Jak prowadzić zdrowy styl życia?  Zapraszam Cię do lektury mojego Bloga.

Ostatnio zmieniany%AM, %01 %109 %2017 %01:%października

4°C

Ciechocinek, Poland

Mostly Cloudy

Humidity: 75%

Wind: 16.09 km/h

 • 20 Mar 2016 6°C 3°C
 • 21 Mar 2016 8°C 2°C