Logowanie

Jakie zajęcia ruchowe na odchudzanie?

  • Napisał 
  • Dział: Blog

W dwa tygodnie pozbyłem się 12 lbs (5.5kg) tkanki tłuszczowej, a w przeciągu następnych dwóch miesięcy pozbyłem się kolejnych 44 lbs (20kg). Szybko odzyskałem siłę, energię, polepszyłem sprawność ruchową, a życie osobiste i zawodowe nabrało nowej dynamiki. 

Spotkania ze znajomymi, którzy widzą mnie po kilku miesiącach, zaczynają się od stwierdzenia: “szok!” lub pytań: “gdzie została połowa Ciebie?” i “jak udało Ci się aż tyle schudnąć?” Ogólnie każdy patrzy na mnie z niedowierzaniem. Ja za każdym razem powtarzam: “luksusowe wczasy odchudzające, które zmieniają całe życie”. Nie ma kompromisu, drogi na skróty, ani żadnej super cudownej diety. Przynajmniej w moim przypadku. Próbowałem na sobie w przeszłości wiele diet. Za każdym razem pojawiał się efekt jojo. Dieta - dietą, a życie - życiem. Aby efekt jojo nie pojawił się, należy przestawić się na Dobre Życie. Przeanalizować należy każdy element naszego codziennego dnia, oraz dotychczasowego życia. Ilość i jakość snu, stres, sposób odżywiania: rodzaj, jakość i ilość, ruch. Skuteczność odchudzania będzie trwać, jeśli wszystkie aspekty życia przeanalizujemy w tym samym czasie, jednocześnie wprowadzając zmiany tam, gdzie korekta jest niezbędna. Czy zmiana całego stylu życia, odchudzenie się i wyeliminowanie efektu jojo jest możliwa w miejscu zamieszkania? W teorii tak. W praktyce nie. Różnorodność diet, które wprowadzałem, powodowały, że chudłem. Nie udawało się jednak utrzymać niskiej wagi. Efekt jojo za każdym razem powracał.

Sukces uzyskałem dzięki dwutygodniowym luksusowym wczasom odchudzającym w Polsce. Z dala od miejsca zamieszkania, z dala od dobrych i lepszych wpływów, bliskich, znajomych i przyjaciół, podczas dwóch tygodni udało mi się ułożyć całe nowe Dobre Życie, z którego cieszę się każdego dnia. Dzisiaj jest mnie już 55 lbs (25kg) mniej i niczego sobie nie odmawiam, to co robię, robię świadomie.

Jakie zajęcia ruchowe stoją za sukcesem programu odchudzania?

W programie przewidziano codziennie Aqua Aerobic, Nordic Walking i Siłownię oraz wymiennie świczenia ogólnokondycyjne Fat Burning, Cza-Cza, ćwiczenia na płaski brzuch, Latino, Salsa i Latino Aerobic.

Aqua Aerobic - odchudzanie na basenie

Aqua Aerobic mogę polecić dosłownie wszystkim. Zajmuje jeden z najważniejszych punktów dnia w moim życiu. Zamiast porannej kawy, z samego rana po obudzeniu, wybieram szklankę 100ml soku owocowego lub warzywnego i udaję się na 45 minut zajęć Aqua Aerobic-u. Z dobrodziejstw gimnastyki na basenie mogą korzystać osoby otyłe, jak i po kontuzjach. Regularne ćwiczenia Aqua Aerobic wyszczuplają, odciążają kręgosłup, likwidują stres i napięcie. Aqua Aerobic został wymyślony i na większą skalę wprowadzony dopiero pod koniec lat 1980-tych w Stanach Zjednoczonych. Szybko stał się bardzo modny na całym świecie. Nic dziwnego, bo ma mnóstwo zalet. Ruch w wodzie korzystnie wpływa między innymi na układ krwionośny i oddechowy. W zależności od ułożenia ciała, kierunku wykonywania ruchów i głębokości zanurzenia możemy mówić o ćwiczeniach w warunkach odciążenia, o ćwiczeniach wspomagających lub ćwiczeniach z oporem.

Aqua Aerobic mogę polecić naprawdę wszystkim, nie tylko odchudzającym się. Ten sposób aktywności nadaje się dla dzieci, ich rodziców i dziadków. Jest to świetna metoda między innymi na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po rozmaitych kontuzjach czy operacjach. Często ćwiczenia w wodzie są najlepszą metodą rehabilitacji po doznanych wcześniej złamaniach czy zerwaniach ścięgien. Można polecić wodną gimnastykę zarówno osobom otyłym oraz niepełnosprawnym. Dodatkową zaletą jest także fakt, że Aqua Aerobic to nie tylko przyjemność, ale także świetna zabawa! 

Aqua Aerobic to nic innego jak połączenie gimnastyki korekcyjnej z aerobikiem i elementami pływania. 

Regularne ćwiczenia w wodzie pozwalają zachować gibkość, wysmuklają sylwetkę, redukując tkankę tłuszczową, a równocześnie rozwijają mięśnie. 

Co jednak równie ważne - wodne zajęcia zdecydowanie ułatwiają likwidację cellulitu, zapewniają utratę wagi, a my sami nie jesteśmy narażeni na urazy często przytrafiające się podczas ćwiczeń np. na sali gimnastycznej.

Dlaczego warto ćwiczyć Aqua Aerobic?

  • zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien przy równoczesnym odciążeniu stawów i kręgosłupa
  • zwiększenie wytrzymałości organizmu
  • poprawa koordynacji ruchowej i równowagi
  • opóźnienie czasu występowania zmęczenia
  • uwalnianie endorfin - nazywanych hormonami szczęścia, które poprawiają nasze samopoczucie
  • likwidują stres i napięcie.

Podczas treningu w wodzie w dynamiczny sposób angażowane są rozmaite grupy mięśni. Ćwiczenia są skuteczne i bezpieczne, choć oczywiście zasady dobierania poszczególnych ćwiczeń i prowadzenia treningu muszą być ściśle określone i prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora lub fizjoterapeuty.

Przyrządy do Aqua Aerobicu

Dodatkową zaletą Aqua Aerobicu jest możliwość stosowania rozmaitych przyborów. Szczególnym powodzeniem cieszą się tak zwane „makarony” czyli kolorowe rurki z pianki poliuretanowej, dzięki którym można się swobodnie utrzymywać na powierzchni wody: można na nich siedzieć lub trzymać pod pachami. Innymi przyrządami stosowanymi zwłaszcza podczas ćwiczeń na głębszej wodzie są: pasy wypornościowe, specjalne piankowe sztangi lub ciężarki. Owe leciutkie jak piórko hantle unoszące się na powierzchni wody sprawiają nam niespodziankę, dopiero kiedy usiłujemy ćwiczyć z nimi pod powierzchnią. Zajęcia mogą odbywać się w wodzie płytkiej – to oznacza głębokość do pasa, w wodzie o średniej głębokości – do poziomu klatki piersiowej, oraz w wodzie głębokiej – ćwiczący nie mają kontaktu z dnem. W zależności od głębokości zmienia się rodzaj treningu. Poranna sesja Aqua Aerobic doskonale rozbudza i nakręca metabolizm na wiele godzin. Mój pierwszy kontakt z Aqua Aerobic-iem miał miejsce podczas luksusowych wczasów odchudzających w Polsce, pod okiem doświadczonych instruktorów - fizjoterapeutów. Zafascynowali mnie tą formą rekreacji, a ja zachęcam teraz do niej Ciebie! 

Oto najbliższy termin luksusowych, 2-tygodniowych wczasów odchudzających w Polsce: 25 listopad - 10 grudzień 2017. Zaplanuj czas dla siebie i zachęć bliskich!

Jeśli jesteś zainteresowany skutecznym odchudzeniem się podczas następnej podróży do Polski, zadzwoń do mnie Wojciech Wrona (416) 588-5855 lub napisz do mnie email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Następny artykuł: Po zdrowie do Polski cz. 6. Czyli więcej zajęć ruchowych na odchudzanie. Zapraszam Cię do lektury mojego Bloga.

Ostatnio zmieniany%AM, %01 %116 %2017 %01:%października

4°C

Ciechocinek, Poland

Mostly Cloudy

Humidity: 75%

Wind: 16.09 km/h

  • 20 Mar 2016 6°C 3°C
  • 21 Mar 2016 8°C 2°C