Logowanie

Jak i gdzie SKUTECZNIE odchudzić się podczas następnej podróży do Polski?

  • Napisał 
  • Dział: Blog

Czym chata bogata, tym rada.

Większość z nas odwiedzając bliskich i znajomych w Polsce korzysta ze słynnej polskiej gościnności. Niemal u każdego z rodziny, bliskich i przyjaciół delektujemy się lokalną i regionalną kuchnią. Czy jednak do końca zdajemy sobie sprawę jaki wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i kondycję fizyczną ma spożywanie polskich specjałów oraz uleganie zachciankom?

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że po powrocie z podróży, jest Ciebie nawet kilka funtów/kilogramów więcej? Jak czułbyś się, jeśli po powrocie byłoby Ciebie kilka funtów/kilogramów mniej? O ile lepsze miałbyś samopoczucie wracając z podróży do domu sprawniejszy fizycznie, z poprawioną kondycją?

Od blisko 20 lat zajmuję się organizacją turystyki w Europie i Ameryce Północnej, lecz dopiero w ostatnich miesiącach wybrałem się na luksusową wycieczkę dla siebie: po zdrowie do Polski. Częste wczasy all-inclusive na Kubie, Karaibach, we Włoszech czy Francji dla jednego są wymarzonym luksusem, dla drugiego rutynowym odpoczynkiem. Warto dokonać porównania korzyści ze zwyczajnych wczasów pobytowych do wczasów poprawiających nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie.

Po doświadczeniu z wieloma dietami w przeszłości, po wypróbowaniu dobrych rad bliskich i znajomych oraz po wielokrotnym zaliczeniu efektu yoyo, wybrałem dla siebie kompleksowy pakiet, moim zdaniem - najlepszą ofertę dostępną w Polsce. 

Dlaczego w Polsce?

Tradycje uzdrowisk w Polsce sięgają XIII wieku. Znajduje się w niej obecnie 45 uzdrowisk  certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, z gwarancją właściwości leczniczych. 

Dlaczego najlepszą ofertę?

Żyjąc w pośpiechu coraz częściej najbardziej cenimy czas. O zdrowiu zapominamy znajdując wytłumaczenie, że jest wiele innych ważniejszych obowiązków i nie mamy czasu. Tym bardziej w naszym dynamicznym stylu życia, mając ograniczone zasoby czasowe nie jest nas stać na półśrodki ani próbowanie. Potrzebujemy jedynego, najlepszego, skutecznego, efektywnego rozwiązania. Takim w moim przypadku okazały się luksusowe wczasy odchudzające.

Dwa tygodnie wybierałem i przebierałem w poszukiwaniu tej oferty dla mnie spośród 45 dostępnych uzdrowisk, w których z kolei znajduje się kilkanaście i więcej ośrodków. 

Kontaktując się z wybranymi, zadałem wiele wnikliwych pytań. Pierwszy kontakt z Obsługą Klienta często budził moje wątpliwości co do skuteczności i efektywności danej oferty lub miejsca. Przebrałem i wyselekcjonowałem pięć. Przy wyborze tego jednego miejsca kierowałem się zawartością programu - pakietu świadczeń, oraz zakresem profesjonalizmu opieki osób odpowiedzialnych za program wraz z gwarancją skuteczności. Wybrałem miejsce, w którym nad programem czuwają lekarze specjaliści, gdzie wykonywane są kompleksowe badania lekarskie na początku jak i końcu pobytu, ukazujące czarno na biały postęp zdrowotny jaki się dokonał w okresie tych dwóch tygodni.

Oto najważniejsze składowe, które przekonały mnie do wybrania tego programu odchudzającego:

1. Leczenie dietetyczne

2. Program zabiegowy

3. Edukacja, psychoterapia, wisaż

4. Badania dodatkowe.

Wczasy odchudzające oparte na tym programie przeznaczone są dla osób z nadwagą i z otyłością w pełni wydolnych fizycznie. Osoby z problemami kardiologicznymi oraz nie w pełni sprawne ruchowo bedą miały rozszerzoną diagnostykę (np. EKG, analizę ruchu) i indywidualnie dobrane zabiegi. Realizacja programu odbywa się pod ścisłą kontrolą lekarzy specjalistów. Przestrzeganie ścisłego rygoru programu gwarantuje osiągnięcie planowanego efektu odchudzania.

Dzisiaj przybliżę punkt 1: leczenie dietetyczne.

1. Leczenie Dietetyczne 

Dieta niskokaloryczna, stosowana w ramach wczasów odchudzających, jest zbilansowana pod względem zaopatrzenia we wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz oparta na zaleceniach diet o niskim indeksie glikemicznym.

* Obfituje w warzywa i wysokiej jakości produkty białkowe.

* Węglowodany stosowane są z ograniczeniem do produktów zawierających duże ilości błonnika pokarmowego, charakteryzujących się wolniejszą przyswajalnością glukozy.

* Tłuszcze zwierzęce, zawierające duże ilości cholesterolu zastąpiono w miarę możliwości, tłuszczami roślinnymi oraz z ryb morskich, które obfitują w dobroczynne kwasy Omega 3 i witaminę D.

W ciągu dnia serwowane są trzy posiłki główne (śniadanie, obiad, kolacja) oraz dwie przekąski (II śniadanie, podwieczorek) do wyboru z 2-3 zestawów. Dokonane są wszelkie starania, aby były one smaczne i estetycznie podane. W efekcie serwowane posiłki wyglądają jak dzieła sztuki, które wyszły spod ręki artysty. 

Kaloryczność diety wynosi 1200 kcal dla kobiet i 1400 kcal dla mężczyzn, dzięki czemu przewidywany jest ubytek masy ciała 1-2 kg tygodniowo, bez następującego efektu yoyo. 

Dzięki zajęciom edukacyjnym, konsultacjom dietetycznym i jadłospisom - 2 tygodniowym, które Państwo otrzymacie przy wyjeździe, powinniście być dobrze przygotowani do prowadzenia zdrowego żywienia i dalszego odchudzania po powrocie do domu. Dalsze składowe wybranego przeze mnie programu będę przybliżać Państwu w kolejnych artykułach mojego bloga.

Czyż nie warto skorzystać z okazji następnym razem odwiedzając bliskich w Polsce i wybrać się na luksusowe wczasy tylko dla siebie, po zdrowie? Wczasy można też zafundować rodzinie lub polecić przyjaciołom.

Oto najbliższe terminy luksusowych wczasów odchudzających w Polsce: 25 listopad - 10 grudzień 2017. 

Zaplanuj czas tylko dla siebie, zachęć też bliskich!

W dwa tygodnie pozbyłem się 12 lbs (5.5kg) tkanki tłuszczowej, a w przeciągu następnych dwóch miesięcy pozbyłem się kolejnych 44 lbs (20kg). Szybko odzyskałem siłę, energię, polepszyłem sprawność ruchową, a życie osobiste i zawodowe nabrało nowej dynamiki. 

Jeśli jesteś zainteresowany skutecznym odchudzeniem się podczas następnej podróży do Polski, napisz do mnie email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń (416) 588-5855.

 

Następny artykuł:  Po zdrowie do Polski cz. 3. Czyli co na dzień dobry? Zapraszam Cię do lektury mojego Bloga.

Ostatnio zmieniany%AM, %01 %118 %2017 %01:%października

4°C

Ciechocinek, Poland

Mostly Cloudy

Humidity: 75%

Wind: 16.09 km/h

  • 20 Mar 2016 6°C 3°C
  • 21 Mar 2016 8°C 2°C