Logowanie

Dzień z życia podczas odchudzania

  • Napisał 
  • Dział: Blog

Pierwszy dzień na luksusowych wczasach odchudzających rozpoczynasz o 7:15.

Wdziewasz szlafrok i udajesz się na badanie krwi. Miła i profesjonalna obsługa w kompleksie pielęgniarek pobiera krew z uśmiechem na twarzy.

Podczas pobytu będziesz mógł wielokrotnie odwiedzać tę stację w celu np. dokonania pomiaru ciśnienia o dowolnej porze dnia. Tutaj będziesz mógł również umówić wizytę u lekarza specjalisty. Z kompleksu pielęgniarek udajesz się na badanie masy ciała. Panie dietetyczki najpierw zważą Cię i zmierzą Twój wzrost, obwód w pasie i obwód w talii. Następnie poproszą Cię o położenie się na kozetce, aby mogły w kilka miejsc Twojego ciała przykleić czujniki aluminiowe przez, które podczas badania popłynie niewyczuwalny prąd. Dzięki temu badaniu poznasz m.in. dokładną wagę i skład w proporcjach swojego ciała. Dowiesz się ile ważą wszystkie Twoje mięśnie, kości, organy, woda wewnątrz- i pozaustrojowa, a także jaką stanowią one ogólną proporcję Twojego ciała. 

Kiedy dowiedziałem się, że masa tłuszczowa stanowi 30.5% mojej ogólnej masy doznałem lekkiego szoku. Jednocześnie ta lekcja uświadomiła mi jak wiele mam w sobie do poprawienia i do pracy nad sobą.

Po badaniach udajesz się do kompleksu Wellness & Spa, w którym znajdują się m.in. baseny termalne. Tutaj codziennie rano o godz. 7:45 weźmiesz udział w zajęciach Aqua Aerobicu. Przed wejściem na basen czekać na Ciebie będzie szklanka 100ml soku owocowego lub warzywnego. Gimnastyka w termalnym basenie zajmie Ci zaledwie 30 minut. Ćwiczenia dobierane są tak, aby pierwszego dnia rozruszać Cię i poprawić Twoją ogólną mobilność, drugiego dnia zwiększyć spalanie tłuszczu, trzeciego wzmocnić serce, a innego kręgosłup. Stanowić ona będzie doskonałą zaprawę na cały dzień. 

Po pierwszych zajęciach Aqua Aerobicu czułem, że mogę fruwać. 

Po zajęciach w basenie termalnym masz 45 minut, aby odpocząć i przebrać się. 

Śniadanie zaczynasz o godz. 9:00. Podczas tego posiłku ucztujesz! Dosłownie. Pani dietetyczka podaje każdemu duży talerz z pełnowartościowym śniadaniem. 

Liczba kalorii przewidzianych na dzień wynosi 1,300 kcal dla kobiet i 1,500 kcal dla mężczyzn. Dawki kalorii rozbite są na poszczególne posiłki następująco: 30% na śniadanie, 10% na drugie śniadanie, 30% na obiad, 10% na podwieczorek i 20% na kolację. 

Po śniadaniu masz czas wolny, który możesz wykorzystać na odpoczynek lub na zabiegi indywidualne. Wiele osób korzysta z wizyt u lekarzy specjalistów dostępnych na miejscu: kardiologów, neurologów, urologów, dermatologów, dentysty lub fizjoterapeutów, a także z usług salonu urody.

O godz. 10:00 rozpoczynasz Nordic Walking. Wcześniej nie zapomnij wdziać odpowiedniego ubrania i obuwia na naukę szybkiego - właściwego chodu.

Gdy pierwszy raz wziąłem kijki i ruszyłem do marszu, po upływie ok. 5 minut myślałem, że nie dam rady. 

Zajęcia są dopasowane, tak aby każdy niezależnie od poziomu zaawansowania, mógł skorzystać. Pani instruktor - specjalista fizjoterapii - indywidualnie instruuje każdego, kto po raz pierwszy spotyka się z Nordic Walking. Zaawansowani chodziarze również mogą liczyć na instrukcje, które pomogą udoskonalić technikę chodzenia.

Spacer odbywa się po urokliwej okolicy, na płaskim terenie, co jest odpowiednie dla osób ze schorzeniami narządów ruchu lub mających problemy w pokonywaniu różnicy wysokości, np chodząc po schodach, przy zwyrodnieniu stawów itp.

Dodatkową nieocenioną korzyścią jest lokalny mikroklimat: miasto usytuowane w niecce z dużą ilością jodków i bromków w powietrzu, co sprawia, że wysiłek fizyczny w tych warunkach ma dla nas zbawienne znaczenie.

W połączeniu z codziennymi kąpielami w lokalnej solance na basenach termalnych pozbyłem się alergii na jabłka, orzechy laskowe i brzoskwinie.

Po Nordic Walking, który trwa zazwyczaj ok 50 minut, masz czas na prysznic i przebranie się.

O godz. 11:30 czeka już na Ciebie drugie śniadanie. Następnie masz czas wolny na odpoczynek lub zabiegi indywidualne.

W godz. 12:30-13:15 weźmiesz udział w edukacji zdrowotnej. Tutaj od A do Z poznasz zasady i reguły dobrego życia: podstawy właściwego odżywiania, przyczyny wielu dolegliwości i schorzeń, niebezpieczeństwa jakie wiążą się z otyłością oraz sposoby jak zapobiegać chorobom metabolicznym w przyszłości.

O godz. 13:30 obiad, drugi pod względem obfitości posiłek dnia.

O tym jak trudno samemu wytrwać w diecie, wie każdy kto choć raz próbował odchudzania. Efekt jojo poznali chyba wszyscy odchudzający. 

Co robić, aby pozbyć się złych nawyków żywieniowych? Jak pozbyć się pokus podjadania i zachcianek? Jak świadomie robić zakupy właściwych artykułów spożywczych we właściwych ilościach? Jak czytać etykiety na produktach? Jak zarządzać swoim czasem w ciągu dnia, planując dobre życie? Jak radzić sobie z rodziną i jak godzić obowiązki domowe wprowadzając zasady zdrowego żywienia w domu?

Jak żyć i odżywiać się zdrowo przy wielu chorobach i dolegliwościach? Jak poradzić sobie ze swoimi słabościami? Jak ułożyć swoje priorytety życiowe, co i jak wybierać, aby żyć zdrowo?

Podczas zajęć grupowych w pierwszym dniu wszelkie problemy uczestników wczasów odchudzających zostaną nazwane, określone i spisane. Przez okres dwóch tygodni, będą poddawane wspólnej, grupowej analizie. Nawet nie zauważysz, kiedy z końcem turnusu wszystkie te problemy znikną, a Ty będziesz mieć plan nie tylko na odchudzanie ale i dobre życie! 

Czasem rozmowa z przyjacielem, czasem rozmowa w grupie przyjaciół może pomóc z problemem. Z pewnością rozmowa w grupie na turnusie luksusowych wczasów odchudzających z udziałem specjalisty psychologa behawioralnego pomoże Ci w pozbyciu się swoich słabości, które powodowały, że nie radziłeś sobie w wytrwaniu przy wielu dietach, odchudzaniu i prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Masz problemy, które powodują, że tyjesz, a także wpływają niekorzystnie na Twoje zdrowie i samopoczucie? Na zajęciach indywidualnych zostaną one rozwiązane raz na zawsze! Jeśli nie chcesz - nie musisz uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Spróbować zawsze możesz. Po południu masz więcej czasu na zabiegi indywidualne lub relaks.

O godz. 16:00 czeka na Ciebie podwieczorek.

O godz. 16:15 rozpoczynasz ćwiczenia na siłowni. Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z siłownią, poznają urządzenia i zakres ćwiczeń ogólnokondycyjnych jak i pomagających w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu po powrocie do domu, będziesz wiedzieć jaki zestaw ćwiczeń jest dla Ciebie odpowiedni, aby kontynuować dobre życie. 

Wieczór aktywnie i przyjemnie! Pobyt na wczasach odchudzających to także świetna zabawa. Codziennie o godz. 17:00 weźmiesz udział w ćwiczeniach ogólnokondycyjnych - Fat Burning, tańcu Cza-Cza, Latino/Płaski brzuch, Latino/aerobic lub Salsa. Po ćwiczeniach masz czas na odświeżenie się, odpoczynek i kolację.

O godz. 18:30 kolacja. Posiedzenia towarzyskie przy i po kolacji wielokrotnie przeciągają się, gdyż poznajesz wielu przyjaciół z różnych zakątków Polski jak i świata. 

Codziennie po kolacji możesz uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na miejscu.

Propozycje zestawów posiłkowych jak i opis zajęć ruchowych składających się na program luksusowych wczasów odchudzających przedstawię w kolejnych artykułach.

Oto najbliższe terminy luksusowych, 2-tygodniowych wczasów odchudzających w Polsce: 25 listopad - 10 grudzień 2017. Zaplanuj czas dla siebie i zachęć bliskich!

Jeśli jesteś zainteresowany skutecznym odchudzeniem się podczas następnej podróży do Polski, zadzwoń do mnie Wojciech Wrona (416) 588-5855 lub napisz do mnie email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Następny artykuł: Po zdrowie do Polski cz. 6. Czyli jakie zajęcia ruchowe na odchudzanie? Zapraszam Cię do lektury mojego Bloga.

Ostatnio zmieniany%AM, %01 %116 %2017 %01:%października

4°C

Ciechocinek, Poland

Mostly Cloudy

Humidity: 75%

Wind: 16.09 km/h

  • 20 Mar 2016 6°C 3°C
  • 21 Mar 2016 8°C 2°C